مودم ADSL خانگی

به طور کلی ، عملکرد مودم برقراری ارتباط با اینترنت است. همانطور که می دانید وجود مودم ADSL در هر خانه ای ضروری است. در این مقاله راهنمای جامعی برای خرید مودم ADSL در اختیارتان قرار می دهیم تا بتوانید با مشاهده چند جزئیات بهترین مودم ADSL خانگی را خریداری کنید.

بهترین مودم ADSL کدام است؟ با پیشرفت تکنولوژی و صنایع دیجیتال ، ما شاهد ظهور فرصت های کلیدی و جدید در همه بخش های فناوری هستیم. یکی از مواردی که طی این سال ها رشد چشمگیری داشته است ، اینترنت و مودم های ADSL است.

بر این اساس ، مارک های مختلف مودم ADSL ، با استفاده از ویژگی های نبوغ آمیز و جدید ، فرصت های زیادی را برای درخواست مودم ایجاد کرده اند.

در آینده ، ما قصد داریم بهترین گزینه را در میان بسیاری از مودم های ADSL به شما ارائه دهیم.

جهت سهولت در انتخاب و معرفی گزینه‌های موجود، ما این لیست را به ۳ بخش

  • مودم‌های رومیزی (خانگی)
  • مودم‌های گیمینگ
  • و مودم‌های همراه

مودم ADSL خانگی امکان انتقال داده با خطوط تلفن موجود با پهنای باند بالاتر را فراهم می کند. ADSL ، در مقایسه با خطوط مودم سنتی ، ارتباطی بی وقفه و همیشه برقرار را برای شما فراهم می کند. انتخاب یک مودم ADSL خانگی مناسب از بین تمام گزینه های موجود در بازار می تواند یک کار دلهره آور باشد. برای انتخاب مودم فاکتورهایی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

مودم ADSL خانگی چیست ؟

ADSL مخفف Asymmetric Digital Subscriber Line است. ADSL یک فناوری است که سرعت اتصال سریع تری نسبت به تلفن سنتی اینترنت از طریق خطوط تلفنی dial-up ارائه می دهد. ADSL یک فناوری است که بسیاری از اتصالات اینترنتی را در سراسر جهان مدیریت می کند. اگر به دنبال یک تعریف ساده از فناوری ASDL هستید ، می توانید آن را به عنوان یک فناوری تصور کنید که بخشی از ارتباطات باند پهن DSL است و برای اتصال به اینترنت استفاده می شود. برای استفاده از این فناوری ، تنها کاری که باید انجام دهید تهیه یک مودم ADSL خانگی است. اگرچه فناوری جدید فیبر امکان اتصال سریعتر به اینترنت را فراهم می کند ، اما ADSL به دلیل انعطاف پذیری ، همچنان گزینه محبوب است.

برای استفاده بیشتر از سرعت اینترنت ، مهم است که روی یک مودم خوب سرمایه گذاری کنید. در این مقاله سعی شده است تمام اطلاعاتی که باید در مورد مودم های ADSL بدانید را در اختیار شما قرار دهیم. انتخاب یک مودم ADSL خانگی مناسب اینجا کلیک کنید و یا از بین تمام گزینه های موجود در بازار می تواند یک کار دلهره آور باشد. اما نگران نباشید ، ما را تا انتهای این مقاله دنبال کنید تا مناسب ترین مودم رأی دهنده را برای شما انتخاب کنیم.
مودم ADSL خانگی امکان انتقال داده با خطوط تلفن موجود با پهنای باند بالاتر را فراهم می کند. ADSL ، در مقایسه با خطوط مودم سنتی ، ارتباطی بی وقفه و همیشه برقرار را برای شما فراهم می کند. شاید از خود بپرسید که معنای قسمت نامتقارن در نام ADSL چیست؟ خوب ، این بدان معنی است که از بیشتر کانال خود برای دسترسی به اطلاعات پایین دست استفاده می کند و قسمت کمی از آن کانال به دریافت اطلاعات از کاربر اختصاص دارد.

تفاوت مودم DSL با مودم ADSL خانگی چیست؟

تفاوت مودم DSL

یکی از مهمترین سوالات مردم در مورد مودم ، تفاوت مودم DSL با مودم ADSL خانگی است. DSL مخفف “Digital Subscriber Line” است که اصطلاح استاندارد برای خدماتی است که از طریق خطوط تلفن و مودم به شما امکان اتصال به اینترنت را می دهند. انواع مختلفی از DSL وجود دارد ، یعنی SDSL ، VDSL و ADSL. DSL حتی در هنگام استفاده از تلفن به شما امکان اتصال مداوم به اینترنت را می دهد. این یک نوع اینترنت پرسرعت است. با این حال ، تنها در صورت موجود بودن در نزدیکی مودم در دسترس است. وقتی از مودم دور هستید ، اتصال اینترنت بسیار کند می شود.
ADSL سرویسی است که سرعت ارسال و دریافت داده در آن یکسان نیست. در واقع ، آنها بسیار متفاوت هستند. DSL یک اصطلاح عمومی برای خدمات است ، در حالی که ADSL نوع خاصی از خدمات است.

چگونه یک مودم ADSL مناسب انتخاب کنیم؟

اگر بسیاری از اصطلاحات فنی نوشته شده روی بسته مودم ADSL خانگی را نمی فهمید و باید بدانید که چگونه مودم را انتخاب کنید ، در این بخش از مقاله تمام اطلاعات لازم ارائه می شود. در هنگام انتخاب مودم فاکتورهای خاصی وجود دارد که باید برای آینده دارتر شدن خرید مودم به آنها توجه کنید. این عوامل شامل موارد زیر است:
سازگاری
پوشش منطقه
امنیت
سرعت

راهنمای خرید بهترین مودم ADSL خانگی

 

انواع مودم های ADSL خانگی

بی سیم (Wifi): اتصال به مودم از طریق اتصال بی سیم امکان پذیر است (این مودم ها گزینه اتصال کابلی را نیز دارند)
کابل: اتصال به مودم فقط از طریق کابل LAN امکان پذیر است.
با ورودی سیم کارت: می توانید از اینترنت سیم کارت ۴G با قطع ADSL استفاده کنید.

امنیت مودم ADSL خانگی

تمام مودم های موجود در بازار با بالاترین استانداردهای امنیتی تولید می شوند. برای محافظت از مودم خریداری شده خود فقط این مراحل را دنبال کنید:

رمزهای عبور پیچیده و پیچیده (حروف ، اعداد و نمادها) را تنظیم کنید
مودم Wps را خاموش کنید
فیلتر کردن Mac را شروع کنید

آنتن مودم

اگر خانه ای با مساحت کمتر از ۷۰ متر دارید ؛ مودم های تک آنتن و اگر خانه ای با مساحت بیش از ۷۰ متر دارید ؛ دو و سه مودم آنتن مناسب شما هستند. احتمالاً در کاتالوگ مودم های Adsl مشاهده کرده اید که قدرت و دامنه سیگنال بسیار بالایی دارند.

اما به دلیل وجود اتاق ، دیوار ، ستون و … در خانه های مسکونی بهتر است از دستورالعمل های بالا پیروی کنید. هرچه آنتن مودم بیشتر باشد ، قدرت و پوشش سیگنال بی سیم (Wifi) بیشتر است.

عمر مودم ADSL

تخمین دقیق عمر مودم های Adsl امکان پذیر نیست ، مودم می تواند ۱۵ سال کار کند ، اما مودم کمتر از ۱ سال است.
برای حفظ سلامت مودم بهتر است از محافظ محافظ استفاده کنید تا از نوسانات برق جلوگیری کند. همچنین مراقب باشید نیازی نیست آداپتور مودم را به جک دیواری تلفن وصل کنید. این آداپتور را می سوزاند.

پورت LAN

هرچه تعداد پورت های LAN در مودم بیشتر باشد ، دستگاه های بیشتری می توانند توسط کابل به مودم متصل شوند. اگر رایانه دارید می توانید مودمی با پورت LAN انتخاب کنید اما پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید بهترین مودم ADSL را خریداری کنید مودم هایی را انتخاب کنید که پورت بیشتری دارند.

بهترین مارک مودم ADSL خانگی

برای انتخاب مارک مودم بهتر است مارک های شناخته شده و قابل احترام خریداری کنید و سعی کنید از مارک های ناشناخته و چینی بازدید نکنید.

مارک هایی که بسیار محبوب هستند و از این آزمون عبور کرده اند شامل TP LINK ، D-LINK ، Asus ، Zyxel و Linksys هستند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *