اینترنت پرسرعت +ADSL۲ آسیاتک

ADSL یا همان (Asymmetric Digital Subscriber Line) فناوری است که برای برقراری ارتباط پرسرعت و بدون قطعی با اینترنت ، طراحی  و در اختیار کاربران اداری و خانگی شرکت انتقال داده های آسیاتک قرار گرفته است. با بهره گیری از این فناوری کاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده از یک خط تلفن ، به صورت دائم و با سرعتی بالا به اینترنت متصل شوند.
در توضیح این فناوری و استفاده ۲ منظوره از یک خط تلفن باید گفت ، اساس این فناوری استفاده از فضای خالی سیم های مسی تلفن است .بدین ترتیب که سیم مسی تلفن  همانند لوله است که هنگام استفاده از تلفن برای مکالمه های صوتی ، تنها قسمت اندکی از فضای آن به کار گرفته و مشغول می شود بدین صورت به سادگی می توان از فضای خالی آن برای انتقال داده ها بهره گرفت .
در توضیح آن باید گفت کاربران نیازی به استفاده از تجهیزات خاص و پیچیده ای ندارند و تنها با یک مودم adsl و یک تفکیک کننده (splitter) می توانند به سادگی به این فناوری دست پیدا کنند. جهت استفاده همزمان از صوت و دیتا لازم است فرکانسهای گفته شده از هم تفکیک گردد. برای این منظور از اسپلیتر استفاده می گردد.
Adsl  در واقع نوعی از dsl  ها می باشد که ارتباط یا همان فرکانس های قابل دسترسی نامتقارن بوده و سرعت دریافت داده ها به مراتب بیشتر از ارسال آنها خواهد بود و از آنجا که سیگنال بر روی کابل های تلفن معمولی مسافت زیادی را نمی توانند طی کنند adsl در فواصل اندک قابل استفاده است که معمولا کمتر از ۵ کیلومتر می باشد در adsl معمولی نرخ ارسال داده از ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه آغاز شده و در فاصله ۱/۵ کیلومتر (۵۰۰۰ فوت ) از دفتر مرکزی یا پایانه اصلی، تا ۸ مگابیت بر ثانیه افزایش می یابد. حداقل نرخ دریافت داده نیز ۶۴ کیلو بیت بر ثانیه می باشد که معمولا به ۱۲۸ یا ۲۵۶ کیلو بیت بر ثانیه نیز می رسد. گفتنی است که در فناوری +adsl۲ آسیاتک سرعت انتقال داده بالاتر از adsl و مسافت قابل پوشش آن نیز بیشتر است در این روش سرعت دسترسی به اینترنت تا ۳ برابر بیشتر از روش adsl  می باشد. بدین منظور که سرعت download داده ها adsl،Mb/s۸ و در روش +adsl۲ حداکثر Mb/s۲۵ یعنی بیش از ۳ برابر می باشد نکته دیگر در فناوری +adsl۲  آسیاتک امکان ارائه خدمات به مشترکین تا مسافت ۸ کیلومتر امکان پذیر می باشد.

برای خرید اشتراک اینترنت با شماره ۰۸۱۳۲۵۲۵۹۶۵ تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل کنید.

فرم اطلاعات تماس

لیست تعرفه‌ها اینترنت پرسرعت +ADSL۲

اینترنت غیر حجمی+ADSL۲

سرعت سرویس

(Kbps)

مجموع آستانه مصرف منصفانه

(GB)

ترافیک معادل بین‌الملل (GB)

قیمت سرویس (تومان)

۵۱۲

* + ۲۵ * + ۱۲.۵

۱۵،۶۰۰

۱۰۲۴

+ ۵۰ + ۲۵

۲۷،۵۰۰

۲۰۴۸

+ ۸۰ ۵ + ۴۰

۳۶،۰۰۰

۳۰۷۲

+ ۹۰ + ۴۵

۴۶.۰۰۰

۴۰۹۶

+ ۱۶۰ + ۸۰

۵۰،۰۰۰

۸۱۹۲

+ ۴۰۰ + ۲۰۰

۶۷،۵۰۰

۱۶۳۸۴

+ ۸۰۰ + ۴۰۰

۱۱۰،۰۰۰

هزینه اشتراک سرویس های Fair با خدمات برنزی

سرعت سرویس

(Kbps)

مجموع آستانه مصرف منصفانه(GB)

ترافیک معادل بین‌الملل (GB)

قیمت سرویس

(تومان)

۵۱۲

* +۱۶ *

۱۲،۵۰۰

۱۰۲۴

+ ۲۴ + ۱۲

۲۰،۰۰۰

۲۰۴۸

+ ۳۲ + ۱۶

۲۵،۰۰۰

۳۰۷۲

+ ۴۴ + ۲۲

۳۵،۰۰۰

۴۰۹۶

+ ۶۰

+ ۳۰

۴۰،۰۰۰

۸۱۹۲

+ ۸۰ + ۴۰

۵۰،۰۰۰

۱۶۳۸۴

+ ۱۲۰ + ۶۰

۸۰،۰۰۰

ویژگی خدمات

سرویس Fair با خدمات نقره‌ای

سرویس Fair با خدمات برنزی

SLA

۹۹%

۹۸%

الویت پاسخگویی در مرکز تماس

الویت بالاتر

الویت معمولی

امتیاز ویژه باشگاه مشتریان

به ازای هر۱۰ هزار تومان ۵ امتیاز

ندارد

* به آستانه مصرف هر یک از سرویس‌ها ۵ درصد ترافیک بیش‌تر برای ایجاد حاشیه اطمینان محاسبات مصرف کاربران افزوده شده است.

امکان خرید سرویس‌ها برای دوره‌های سه‌، شش و دوازده ماهه وجود دارد.

خرید سرویس های شش‌ و دوازده ماهه، به ترتیب شامل ۵ و ۱۰ درصد تخفیف خواهد بود.

ترافیک اضافه
بسته های ترافیک غیر حجمی
ترافیک (گیگ) ۰.۵ ۱ ۳ ۶ ۸ ۱۰ ۲۰ ۳۰ ۵۰ ۹۰ ۱۰۰
قیمت (تومان) ۵۰۰ ۱,۰۰۰ ۳,۰۰۰ ۶,۰۰۰ ۸,۰۰۰ ۱۰,۰۰۰ ۲۰,۰۰۰ ۲۸,۰۰۰ ۴۳,۰۰۰ ۷۸,۰۰۰ ۸۲,۵۰۰

 

 

 

  • تعرفه های جدول فوق بر اساس ضریب ترافیک داخلی می باشد یعنی مصرف هر گیگ از محتوای داخل کشور ، ۱ گیگ از مقدار ترافیک اضافه می کاهد و مصرف هر گیگ از محتوای خارج از کشور ۲ گیگ از مقدار ترافیک اضافه کسر می کند
  • هزینه مالیات ارزش افزوده در سامانه امورمشترکین هنگام صدور فاکتور به مبالغ فوق افزوده می شود.
آی پی ثابت
  •  به ازای هر IP ثابت ماهیانه ۵.۰۰۰ تومان محاسبه می گردد.
  •  IP اختصاصی به صورت تک IP و یا ۴، ۸ و ۱۶ تایی قابل ارائه می باشد.
نصب فیزیکی
  • دستگاه تلفن خود را از پریز تلفن جدا کنید.
  •  اسپلیتر را از قسمت Line به پریز تلفن وصل نمایید.
  • دستگاه گوشی تلفن خود را به خروجی Phone اسپلیتر متصل کنید.
  • مودم خود را به خروجی Modem اسپلیتر متصل نمایید.
  • مودم را نیز با توجه به نوع آن ( LAN یا USB ) به سیستم خود ( پورت LAN یا پورت USB سیستم ) وصل کنید.

یکی از ویژگی های مودم های ADSL، تقسیم طیف فرکانسی یک خط تلفن به دو بخش مستقل با مشخصات متمایز می باشد که این دو بخش به مکالمات تلفنی (POTS) و تبادل دیتا اختصاصی دارند. به این ترتیب کاربران اداری دارنده مودم های ADSL قادر به استفاده همزمان از خط تلفن خود خواهند بود، بدون آنکه اختلالی در فرایند ارسال و دریافت دیتا ایجاد کنند.

مودم های ADSL۲، علاوه بر این، امکان برقراری ارتباطات صوتی از طریق تکنیکی موسوم به «صدای کانالیزه شده بر روی (CVODSL DSL) » را فراهم می کند.

با استفاده از تکنیک CVODSL صوت به صورت دست نخورده و بدون تبدیل باقی می ماند و سرویس دهنده قادر خواهد بود تا ۴ خط تلفنی را بر روی یک خط ADSL۲ ایجاد کند.

استفاده dsl  و انتقال داده به کمک سیم های تلفن یکی از آسان ترین راههای انتقال داده و دسترسی به شبکه جهانی است علاوه بر آن می توان به خدمات دیگری اعم از انتقال صوت ، انتقال تصویر ، ویدیو کنفرانس و تلویزیون اینترتی بهره جست .

نکته :در شرایطی که از بیشتر از یک دستگاه تلفن روی خط ADSL  خود استفاده می کنید و یا  Caller ID جدا و یا دستگاه فکس روی خط ADSL  خود دارید، به ازای هر یک از این دستگاه ها حتما یک اسپلیتر جداگانه تهیه کنید و دستگاه مورد نظر را به خروجی phone آن وصل نمائید.

توجه : دقت کنید که دوشاخه ای که سیم متصل شده به اسپلیتر از طریق آن به پریز تلفن وصل می شود، دارای کیت ضد برق نباشد. در چنین شرایطی تنها هنگامی که تلفن مشغول است(مثل هنگامی که گوشی تلفن را برداشته اید) اتصال شما به اینترنت برقرار است. این نوع دو شاخه را با دوشاخه معمولی تعویض کنید و همچنین در صورتی که از صفربند تلفن استفاده می کنید آن را حتما بعد از اسپلیتر و به قسمت Phone آن وصل نمائید.