گیگ باکس چیست ؟ چه تفاوتی با گیگ‌اند دارد؟

شرکت‌های عرضه کننده اینترنت برای جلب رضایت مشتریان خود، تلاش می‌کنند با تعریف سرویس‌ها و طرح‌های متنوع پاسخگوی هر نوع سیلقه و نیازی باشند.
گیگ باکس‌های آسیاتک نیز به همین منظور تعریف و در اختیار شما قرار گرفته‌‌است.
گیگ باکس در واقع یک بسته با حجم و بازه زمانی مشخص و محدود می‌باشد و مشترک باید در زمان مشخص شده، حجم مربوطه را استفاده نماید. توجه داشته باشید که با اتمام زمان بسته، باقیمانده حجم از بین می‌رود. در نتیجه حجم باقیمانده این بسته‌ها قابلیت انتقال به دوره بعد را ندارد. خرید همزمان دو گیگ باکس نیز امکان‌پذیر نیست.
باتوجه به تعاریف بالا اگر شما یک گیگ‌باکس با حجم ۱۰ گیگ ۱۵ روزه خریده‌باشید، باید ظرف ۱۵ روز از زمان خریدار گیگ باکس ۱۰ گیگ حجم خود را مصرف نماید.
اگر شما در حال استفاده از یک سرویس هستید، می‌توانید همزمان گیگ‌باکس رو هم خریداری کنید. در اینصورت اول گیگ باکس مصرف میشه. تموم که شد برمیگرده به حجم اصلی خودتون.

گیگ‌اند (GigEnd) :

گیگ باکس‌هایی (با حجم مشخص و بازه زمانی مشخص و محدود ) که برای استفاده در اواخر هفته تعریف شده‌اند را گیگ‌اند می‌نامند. 

در چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۴-۲۴ همان روز امکان خرید گیگ‌اند فراهم می‌شود و در پایان جمعه همان هفته مهلت استفاده آن به پایان می‌رسد.

گیگ باکس صبحانه

گیگ باکس روزانه

گیگ باکس عصرانه

گیگ باکس شبانه

افزونه ترافیک شبانه

گیگ باکس های آخر هفته

نکات مهم:

  • گیگ باکس آخرهفته از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز چهارشنبه هر هفته قابل خریداری و استفاده آن از روز پنج شنبه تا ساعت ۲۴ روز جمعه همان هفته می باشد.
  •  گیگ باکس های صبحانه، عصرانه و شبانه در هر موقع از شبانه روز قابل خریداری و با توجه به زمان های ذکر شده در گیگ باکس ها قابل استفاده می باشند