گرامیداشت روز جهانی ارتباطات

⁣تاکید وزیر فاوا در حاشیه مراسم روز جهانی ارتباطات:
احتمال صدور پروانه جدید با هدف توسعه شبکه ارتباطات ثابت |برای تأمین پهنای باند بین الملل مشکلی نداریم
وزیر ارتباطات از صدور پروانه جدید برای اپراتور شبکه ارتباطات ثابت در کمیسیون تنظیم مقررات خبر داد و گفت: این پروانه با هدف توسعه سرویس VDSL ارائه شده است چراکه عمر ADSL به پایان رسیده و ما نمی‌توانیم توسعه را متوقف کنیم تا شرکت‌های FCP در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند.

گرامیداشت روز جهانی ارتباطات

👈وی درباره نامساعد بودن شرکت‌های اینترنت ثابت گفت: رشد شبکه ثابت با سرمایه‌گذاری محقق می‌شود. نمی‌توان از شرکت مخابرات ایران انتظار داشت که صرفاً توسعه بدهد و شرکت‌های اینترنتی از آن سود ببرند. عمر ADSL در کشور به‌پایان رسیده و باید به دنبال روش‌های جدیدی باشیم. شاید هم پروانه جدیدی برای شرکت‌های اینترنتی به کمیسیون ارائه دهیم.
👈آذری جهرمی در مورد اختلالات شبکه اینترنت ثابت طی یک ماه گذشته، خاطرنشان کرد: اختلالی در این زمینه گزارش نشده است و این موضوع که کشور در تأمین پهنای باند به مشکل خورده و یا به دلیل تحریم‌ها، لینک‌های ارزان‌قیمت خریداری می‌کند، درست نیست.
👈وی افزود: حدود یک ماه و نیم پیش در فرآیند عقد قراردادهای بین‌المللی زمانی میان عقد قرارداد جدید و پایان قرارداد قبلی فاصله افتاد که حدود دو هفته زمان برد و طی این فاصله پرووایدر بین‌المللی ارائه خدمات را به زیرساخت قطع کرد. این موضوع سبب شد ۲۰۰ گیگ از ظرفیت اینترنت زیرساخت از بین برود.
👈از رگولاتوری خواسته‌ایم در این زمینه گزارش مبسوطی به ما ارائه دهد و با شرکت ارتباطات زیرساخت نیز برخورد خواهیم کرد چراکه همواره باید ۱٫۵ برابر ظرفیت موجود را پشتیبانی کند و در این زمینه باید مدیریت به خرج می‌داد. اما این موضوع که به دلیل تحریم‌ها، کشور در تأمین پهنای باند با مشکل مواجه شده به‌هیچ‌عنوان درست نیست و هم‌اکنون نیز این قرارداد روال عادی خود را طی می‌کند..

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *