اینترنت و نقش کلیدی آن بر صنعت توریسم و گردشگری

بشر همیشه با کشفیات واختراعات خود به اشرف مخلوقات بودنش مهر تایید زده و توانسته کارهای خارق العاده ای انجام دهد . از بزرگترین اختراعاتش میتوان به اینترنت اشاره کرد که تقریبا زندگی تمام افراد جهان را به نوعی تحت الشعاع قرار داده است وتاثیر آن بر همه ابعاد زندگی بشر ازجمله اقتصادی، اجتماعی، سیاسی وفرهنگی بسیار چشم گیر بوده است وبسیاری اندیشمندان بزرگ با بررسی آن ، نظراتی را برای تاثیرات مثبت ومنفی این اختراع ارائه نموده اند.

از لحاظ اقتصادی که بیشترین تاثیر راداشته است توانسته تجربیات افراد موفق دراقتصاد وتجارت به اشتراک بگذارد و بسیاری ازآن الگو گرفته اند. در اینجا برخی ازتاثیرات اقتصادی اشاره میکنیم ازجمله: ایجاد اشتغال از راه دور ، بانکداری الکترونیکی ، بین المللی شدن تولیدات ومعرفی ساده وآسان کالا به سراسر جهان .

اینترنت و صنعت گردشگری

ردپای اینترنت در سیاست هم خیلی پررنگ دیده میشود مردم دنیا نسبت به تحولات سیاسی اطراف خود کاملا آگاه شده و با دید بازتری میتوانند انتخاب کنند وحتی باعث تغییر خیلی چیزها در حکومت بشوند و دموکراسی الکترونیکی وانتشار آزادانه مطالب و اطلاعات گویای این موضوع میباشد .زندگی اجتماعی مردم نیز بسیار با اینترنت درگیر میباشد که تبعات مثبت و منفی را داشته است. همه افراد از بزرگ تا کوچک به آن بر می خورند در زندگی های امروزی اکثر مطالعات ، کارهای بانکی خریدها به صورت الکترونیکی انجام میشود حتی میتوان به اشتغال زا بودن آن نیز اشاره نمود. باورها واعتقادات نیز دستخوش تغییرات شده اند وجهانی که تبدیل به یک دهکده کوچک شده وهمه به سمت یک شکل شدن میروند فارغ ازگذشته وآداب سنت پیشینیان عمل میکنند.

از لحاظ فرهنگی نیز تغیراتی ایجاد شده است آموزشهای الکترونیکی گسترش یافته است و زمینه پژوهش های علمی فراهم شده است و در کوتاه ترین زمان مردم میتوانند از حال یکدیگر وشرایط زندگی کشورهای مختلف با خبر شوند .

به صورت مختصر با اینترنت و درگیری زندگی خود با آن در tdanet.net آشنا شدیم اما محور اصلی بحث ما نقش اینترنت بر جذب گردشگر است:

فردی که قصد سفربه مکانی خاص را دارد درباره آب وهوا ، مکانهای گردشگری ، آداب ورسوم آن ملت تحقیق میکند تا بتواند بهرین جا را انتخاب کرده و اوقات خوب وشرایط جدیدی را تجربه کند گزینه هایی که توضیح داده شد نیز میتواند برای یک گردشگر خیلی مهم باشد فرهنگ یک ملت ، نحوه برخورد اجتماعی وحتی بعضی اوقات سیاست یک کشور میتواند برای او خیلی مهم باشد.

با ظهور سایت ها و اپلیکیشن ها موبایلی مختلف که در لحظه به اینترنت متصل و میشوند و موقعیت آب و هوایی و مکانی مختلف و وضعیت راه ها را در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاع افراد می رسانند، باعث شناسایی مکان های مختلف به مردم می شوند. اینترنت روز به روز باعث رشد و پیشرفت تمام صنایع و مخصوصا صنعت گردشگری می شود.

جاذبه های گردشگری همدان

اینترنت و صنعت گردشگری و توریسم

یک توریست میتواند با جستجویی ساده در گوگل تمامی اطلاعات را جمع آوری و سپس انتخاب کند درمورد مکانهای گردشگری موقعیت وتاریخچه ان اطلاعات کسب کند و بلیط هواپیما وهتل مورد نظرش رادر کوتاه ترین زمان رزو کند. افراد توریست نیز میتوانند به نوبه خود معرف خوبی برای کشور ما باشند با تصاویر وخاطراتی که در صفحات مجازی دست به دست میکنند ناخواسته باعث تبلیغ یک مکان میشوند .

گردشگری و توریسم یک فرصت بزرگ برای تمامی افرادی است که می خواهند برای خود کسب و کاری سودآور بنا کنند، کسب و کار گردشگری بصورت اینترنتی و با ارائه سایت و اپلیکیشن های موبایلی می تواند هزینه ها را به شدت کاهش دهد و حتی سودآوری را چندین برابر کند.

شرکت توان دیدآتی در این زمینه نیز پیشگام بوده و اینترنتی پرسرعت و ارزان را در سبد کالای خود قرار داده وسعی نموده در توسعه صنعت گردشگری وتوریست به صورت مستقیم وغیر مستقیم نقشی داشته باشد.

نویسنده :خانم شایگان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *